zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
ZSNr3

Relacje z wydarzeń

Relacje wydarzeń w "Spadochronie"

 


 

23 października 2012

We wtorek (23.10.12) w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia zorganizowane w ramach działalności stowarzyszenia „Spadochron”.
Na warsztaty terapii zajęciowej stawiła się całkiem  liczna grupa zainteresowanych uczniów. Wszyscy z ogromną ciekawością i zapałem wykonywali wszystkie powierzone im zadania. Dzisiejsze spotkanie było zapoznaniem uczestników z sekretami techniki decoupage czyli sztuką ozdabiania przedmiotów. Wykonane zostały podkłady oraz wybrano motywy dekoracyjne, co z tego wyszło ... nie zdradzamy. Wszystkich ciekawych zapraszamy do udziału w naszych zajęciach w każdy wtorek od.15.00 do 16.30. Szykuje się wiele niespodzianek i atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Dwie godziny zajęć minęły bardzo szybko, bo oprócz pracy wszyscy mogli ze sobą porozmawiać i zintegrować się ze sobą w nowo powstałej grupie. Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają kolejnego wtorku ... a będzie się działo.
 
23 października 2012
 
We wtorek 23.10. 2012 rozpoczęły się zajęcia grupowe, ogólnorozwojowe dla dzieci, które uczęszczają w naszej szkole na zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania. Co prawda na zajęcia dotarło tylko dwoje dzieci, ale mimo to czas upłynął w bardzo miłej atmosferze. Rozpoczęliśmy od zajęć integrujących naszą małą grupkę.
 
Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych im zabawach. W dalszej części wtorkowych zajęć ćwiczyliśmy świadomość własnego ciała oraz orientację w jego schemacie. Dzieci, z uśmiechem na twarzy wykonywały ćwiczenia według metody Weroniki Sherborne oraz Knilla (Program wprowadzający).  Zaplanowany czas na zajęcia minął niemal błyskawicznie. Dzieci i prowadzące opuściły salę gimnastyczną z szerokimi uśmiechami na twarzy. W następny wtorek spotkamy się znów i mamy nadzieje, że do naszej małej grupki dołączą jeszcze inne dzieci spragnione dobrej zabawy połączonej z nauką. Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy…
mgr Renata Melzacka

05 stycznia 2013

Spadochronowe nowości

 

Ostatnie dni starego roku przyniosły nam wreszcie dobrą i dawno wyczekiwaną nowinę. Otóż w dniu Warszawski Sąd Administracyjny oficjalnie zarejestrował nasze Stowarzyszenie.  Po kilku poprawkach mamy wreszcie osobowość prawną, własny NIP, numer konta i własne pieczątki. Możemy teraz oficjalnie rozpoczynać pracę na rzecz osób z dysfunkcjami rozwoju.  Towarzyszy nam zapał do pracy i marzenia, o których nie będziemy pisać, żeby ich nie „zapeszyć”. Rok 2013 będzie ważnym rokiem dla „Spadochronu”. Drodzy czytelnicy – trzymajcie za nas kciuki.

***

                W dniu 27 stycznia zebrał się Zarząd Stowarzyszenia  „Spadochron”. Podczas spotkania podsumowaliśmy dotychczasowe działania. Oceniliśmy ich przebieg i efekty. A także nakreśliliśmy plan pracy w roku 2013. I tak na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju „Spadochron” prowadzi następującą działalność:

-  Grupa socjoterapeutyczna dla piętnastu uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Płońsku. Zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone są od października 2012 w poniedziałki w godzinach 16.00 – 19.00. Grupa socjoterapeutyczna prowadzona jest przez Panią Iwonę Giedrojć, Panią Justynę Majewską, Panią Mariolę Bieńkowską i Pana Artura Czaplińskiego.

- Warsztaty terapii zajęciowej dla 13 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Płońsku. Warsztaty prowadzone są od października 2012 we wtorki w godzinach 15.00 – 16.30 Warsztaty terapii zajęciowej prowadzą: Pani Aldona Faron, Pani Małgorzata Góral oraz Pani Agnieszka Rostkowska.

-  Ogólnorozwojowe zajęcia grupowe w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci. Warsztaty prowadzone są we wtorki w godzinach 15.00 – 16.00 przez Panią Małgorzatę Pająk, Panią Renatę Melzacką i Panią Olgę Witkowską.

- Gimnastyka korekcyjna z elementami aerobicu dla 12 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Płońsku. Zajęcia w ramach gimnastyki korekcyjnej odbywają się na Sali gimnastycznej ZS nr 3 w czwartki w godzinach 14.00 – 15.30. Gimnastykę korekcyjną z elementami aerobicu prowadzą Pani Danuta Dudek oraz Pan Dariusz Biesalski.

 

                W roku 2013 zaplanowaliśmy kolejne działania i postanowiliśmy rozszerzyć pole naszych zainteresowań. Chcemy zorganizować m.in. ferie zimowe dla dzieci, spotkania edukacyjne dla rodziców, konferencje szkoleniowe dla nauczycieli. Ale szczegółowe informacje o naszych zamierzeniach i planach przedstawimy w kolejnej informacji.

***

                W poniedziałek 17 grudnia odbyło się spotkanie Wigilijne naszego Stowarzyszenia. Przy wspólnym śpiewaniu kolęd oraz potrawach wigilijnych złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Przy świecach i w cudownej atmosferze spędziliśmy ze sobą cudowny, grudniowy wieczór. Obyśmy za rok spotkali się ze sobą razem w podobnym gronie, tylko z jeszcze większą ilością prezentów .