zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
ZSNr3

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Wyniki zapytania ofertowego w sprawie dostawy artykułów żywnościowych dla kuchni w SOSW

19.12.2016

W rozwinieciu newsa zamieszczamy wynik zapytania ofertowego.

Zaproszenie

07.10.2016

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli i pracowników na uroczyste otwarcie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Płońsku, które odbędzie się 12 października 2016 r.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI
1. Godz. 10:00 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA – kościół par. św. M. Kolbe w Płońsku
2. Godz. 11:00 PRZEMARSZ DO OSW ( uczniowie pod opieką wychowawców)
3. Godz. 11:20 POWITANIE GOŚCI
4. PRZECIĘCIE WSTĘGI
5. POŚWIECENIE OBIEKTU
6. WYSTĄPIENIA OKOLICZNOŚCIOWE
  Prezentacja –P. Dyrektor J. Kostrzewa, P. Starosta A. Stolpa
  Inni goście
  Rada Rodziców
  Samorząd Uczniowski
7. CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA W WYKONANIU UCZNIÓW OSW W PŁOŃSKU
8. ZWIEDZANIE PLACÓWKI
9. POCZĘSTUNEK

 

Idzie nowe....

04.09.2016

Szanowni Państwo,
Szkolny serwis internetowy w obecnej postaci, 22 września skończy 6 lat. Niestety, mimo swej niezawodności i funkcjonalności uległ pewnym "modowym" tendencjom.

Od pewnego czasu ustępował swej popularności Facebookowi, wiele informacji, zwłaszcza zdjęcia zaczęły pojawiać się z opóźnieniem lub były publikowane tylko we wspomnianym serwisie społecznościowym. Powielanie informacji w dwóch źródłach wprowadzałoby tylko niepotrzebne zamieszanie.

Coraz częściej zaczęliśmy myśleć o wdrożeniu nowego projektu, który pozwoliłby połączyć niewątpliwe zalety szkolnej strony internetowej tzn. dostępne w jednym miejscu informacje o szkole, dokumenty szkolne, zasoby fotograficzne, materiały dla uczniów i rodziców, plany i programy - z funkcjonalnością informacyjną Facebooka.

Okazja ku temu nadarza się bardzo dobra, ponieważ od bieżącego roku szkolnego przestaje funkcjonować Zespół Szkół Nr 3 a w jego miejsce pojawia się Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Płońsku.
Prace nad nową stroną już się zaczynają i wkrótce będzie można nas zobaczyć w nowej odsłonie.
Wszystkim internautom, którzy odwiedzali naszą stronę z serca dziękujemy i do zobaczenia wkrótce.

Oczywiście obecna strona będzie dostępna nadal, jako archiwalna, ale nie będzie już aktualizowana. Pozostanie jako źródło informacji o naszej placówce dopóki to będzie możliwe.

B.Ś
 

Wykaz podręczników szkonych 2016-2017

04.09.2016

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016-2017 można pobrać tutaj.

Reforma oświatowa....

28.06.2016

Dla chętnych, którzy chcą zapoznać się z prezentacją nowej reformy oświatowej zamieszczamy link: Podsumowanie ogólnopolskiej debaty o edukacji oraz link do filmu  wideo z Podsumowania Ogólnopolskiej Debaty o Edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”, które odbyło się dziś w Toruniu.

Wakacje!

26.06.2016

Rozpoczynamy wakacje! Dla naszej szkolnej społeczności są to kolejne wakacje, które poprzedzają ważne zmiany. W ubiegłym roku było to rozpoczecie nauki w nowym budynku szkoły, adaptacja do nowych warunków. Od września tego roku, wystartujemy już z internatem, stołówką, salą gimnastyczną i nowa formą kształcenia - przedszkolem terapeutucznym. 

Wszystko to prowadzi to jeszcze jednej istotnej zmiany - Zespół Szkół Nr 3 w  Płońsku zostaje przemianowany na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku.

Pod tą nazwą zaczniemy naukę już od nowego roku szkolnego. Oficjalnie wiadomość ta została przekazana przez panią wicestarostę Powiatu Płońskiego - Annę Dumińską - Kierską na zakończeniu roku szkolnego, które odbyło się w sali widowiskowej domu parafialnego przy parafii św. Maksymiliana Kolbe. 

Relacja foto z zakończenia roku - tutaj.

Zasady wypełniania świadectw i arkuszy ocen

17.06.2016

Tak dla przypomnienia i ułatwienia pracy przy wypełnianiu świadect i arkuszy ocen  zamieszczamy opracowanie, które powinno nauczycielom pomóc w ich właściwym wypełnieniu. Materiał przeznaczony dla nauczycieli pobieramy pod likiem: świadectwa i arkusze.

Dzień Dziecka

01.06.2016

Wszystkiego najlepszego, dla wszystkich dzieci - mniejszych i większych! :)

Spotkanie Klubu Rodzica

31.05.2016

31 maja, spotkaliśmy się po raz kolejny w ramach szkolnego Klubu Rodzica. Tym razem, ze względu na Dzień Matki oraz Dzień Dziecka, Rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w zajęciach Stowarzyszenia Spadochron.

Wspominając minione dwa tygodnie, spędzone na turnusie rehabilitacyjnym w Lądku Zdrój wspólnie przygotowaliśmy truskawkowy koktajl. Humory jak zwykle dopisywały, co widać na załączonych zdjęciach:

 

zobacz zdjęcia

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

04.05.2016

„Za ojców groby, za trzeci maj, to nasze miejsce, to nasz kraj”

W piątek 29 kwietnia w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważne dla Polski.

Nie zabrakło biało – czerwonej flagi  państwowej, hymnu, daty 3 Maja 1791 r. oraz nazwisk: Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego i Stanisława Małachowskiego. Zwrócono uwagę na działalność Konstytucji 3 Maja.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie zaprezentowali montaż słowno  – muzyczny oddający klimat tej uroczystości. Na tle wirujących chorągiewek występ wzbogaciły piosenki  patriotyczne jak: „Trzeci maj”,  „Wszędzie jest moja ojczyzna”, „Nadzieja”, „Taki kraj”, „Jak długo w sercach naszych”, „Tango na głos, orkiestrę j jeszcze jeden”, „Opowiedz nam moja ojczyzno”.

Głównym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych.  Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.

Program uroczystości został przygotowany przez uczniów po opieką: A. Kamińskiej i M. Drapały.

Zdjęcia w naszej galerii

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - obchody miejskie

03.05.2016

W tym dniu w naszym mieście, jak co roku, odbywały się uroczystości patriotyczne, w których wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły.
O godzinie 9:30 spotkaliśmy się przed kościołem pw. M.M. Kolbe, gdzie obejrzeliśmy spektakl nawiązujący do chrztu Polski w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. Następnie wzięliśmy udział we mszy świętej, w której uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Po zakończeniu uroczystości w kościele, wyruszyliśmy w marszu ulicami  miasta do pomnika Konstytucji 3 Maja. Po okolicznościowych wystąpieniach przedstawicieli władz, nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przez delegacje uczestniczące w uroczystościach. 

I. Giedrojć

Galeria zdjęć.

Happening ekologiczny

03.05.2016

Światowy Dzień Ziemi w tym roku obchodziliśmy inaczej niż zwykle. Postanowiliśmy wyjść na ulice naszego miasta, aby uświadomić mieszkańcom jak ważna jest ochrona środowiska dla naszego życia. 

Przystrojeni na zielono, z wykonanymi wcześniej hasłami, kwiatami i innymi ekologicznymi akcentami, wyruszyliśmy w dwóch grupach.Jedna spod szkoły przy ul. Młodzieżowej, druga  spod CKP przy ul. Sienkiewicza. Spotkaliśmy się na ul. Grunwaldzkiej. Dla przechodniów mieliśmy przygotowane losy z hasłami o tematyce ekologicznej.

Wręczaliśmy również kwiatki i baloniki. Odwiedziliśmy Urząd Miasta i MCK- przyjęto nas jak zwykle serdecznie. Przewiani chłodnym wiatrem, zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy do szkoły.

Zdjecia w galerii.

I. Giedrojć

Cudze chwalicie, swego nie znacie...

12.04.2016

22 marca odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „ Cudze chwalicie, swego nie znacie..”.
W projekcie wzięły udział wszystkie klasy gimnazjalne.

Głównym celem projektu było popularyzowanie i promowanie piękna naszej Ojczyzny. Uczniowie pracowali w pięciu grupach w lutym i marcu. W marcu dołączyły wszystkie klasy przygotowując gazetkę/ plakat nt. wybranego polskiego parku narodowego. Plakaty ozdobiły ściany naszej świetlicy i mogliśmy je podziwiać jeszcze kilka dni.

Grupa pani Iwonki Giedrojć przygotowała piosenki turystyczne oraz prezentację multimedialną przybliżającą piękno Kampinoskiego Parku.

Grupa pani Aldonki Faron – prezentację multimedialną o Tatrzańskim Parku Narodowym. Parki narodowe regionu północno – zachodniej Polski mogliśmy podziwiać dzięki prezentacji przygotowanej przez grupę pani Małgorzaty Kępki, a parki regionu północno- wschodniego dzięki grupie pani Maryli Drapała.

Grupa pani Marii Bieńkowskiej zaplanowała wirtualną wycieczkę po Górach Świętokrzyskich.  

Na końcu uczniowie całej szkoły mogli zobaczyć film podsumowujący wycieczkę gimnazjalistów do Nieborowa i Kampinoskiego Parku Narodowego.

Mamy nadzieję, że projekt zachęcił uczniów naszej szkoły do poznawania pięknych zakątków naszej Ojczyzny.
 

Wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego.

12.04.2016

18 marca 2016 roku uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych naszej szkoły, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Cudze chwalicie swego nie znacie”, wyjechali na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego i Nieborowa.

Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych, historycznych i turystycznych najbliższego parku narodowego i pałacu w Nieborowie.

W miejscowości Granica mogliśmy zwiedzić małe, ale piękne Muzeum Przyrodnicze, a także obserwować przyrodę spacerując po ścieżce ekologicznej „Skrajem puszczy”. Wszędzie oprowadzała nas przemiła pani przewodnik, która jest pracownikiem parku i pasjonatką przyrody. Usłyszeliśmy od niej wiele ciekawych historii o zwierzętach, które żyją na terenie parku m.in. o parze łosi zaprzyjaźnionych z panią przewodnik i o wilkach, których w Puszczy Kampinoskiej jest coraz więcej i które wcale nie czekają na nas żeby nas pożreć. Pełni wrażeń ruszyliśmy do Nieborowa.

Pałac został wzniesiony w 1694 r. Jego podwaliną stał się dawny dwór Nieborowskich. Wnętrza rezydencji nieborowskiej były wielokrotnie przebudowywane. Pomimo licznych ingerencji w wystrój zachował się dawny rozkład pokoi, a także wyposażenie pałacu, które mogliśmy podziwiać oprowadzani przez „multimedialnego przewodnika”.

Niektórzy chętnie zamieszkaliby w tym pięknym pałacu, ale niestety musieliśmy wracać do domu.

Zdjęcia
 

Spotkanie Klubu Rodzica

12.04.2016

12 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie naszego szkolnego Klubu Rodzica.  Tym razem Rodzice wzięli udział w warsztatach pt.: „Róże z krepy wykonane metodą cukierkową”, na których mogli pochwalić się swą kreatywnością oraz zdolnościami manualnymi. Spotkanie upłynęło jak zwykle w miłej atmosferze, a kwiaty naszych mam oraz tatusiów możecie podziwiać na  załączonych zdjęciach. 

 

 

Foto

Przegląd Piosenki Dzieciecej i Młodzieżowej Raciąż 2016

05.04.2016

Czwórka naszych uczniów uczestniczyła w Przeglądzie Piosenki Dzieciecej i Młodzieżowej Raciąż 2016, w którym  uczestniczyli uczniowie ze szkół masowych i szkół muzycznych,a w  jury zasiadł m.in. Robert Osam, wokalista, aranżer, pianista jazzowy, znany z programu telewizyjnego „Jaka to Melodia?” oraz Kryspin Dawidko.

To było ciekawe doświadczenie, zwłaszcza, że po konkursie odbyły sie warsztaty muzyczne dla chętnych uczestników. Wziął w nich udział Adrian Werle - jak twierdzi - były bardzo wartościowe. W przegladzie zaśpiewały także Natalia i Dominika Krawczyk oraz Ania Czarnecka. Ania i Adrian wytapili także w duecie, który wprawdzie zaocznie, ale otrzymał wyróżnienie... Gratulujemy i jesteśmy z was dumni - daliście radę... :) 

Zdjęcia

Otwórz oczy na autyzm - happening

05.04.2016

Dziś na placu 15 Sierpnia odbył się happening pod hasłem "Otwórz oczy na autyzm". To jedno z wydarzeń zorganizowanych w ramach Płońskich Dni Świadomości Autyzmu.

Co roku 2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Święto powstało na mocy rezolucji ONZ z inicjatywy żony emira Kataru. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat tego coraz częstszego schorzenia.

W Polsce z autyzmem rodzi się średnio jedno na 300 dzieci. W UE ten odsetek jest o połowę większy.

W dzisiejszym happeningu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z płońskich szkół - w tym głównego organizatora Płońskich Dni Świadomości Autyzmu - Zespołu Szkół nr 3, Stowarzyszenia "Spadochron", przedszkoli, a także władz samorządowych.

Symbolem autyzmu jest kolor niebieski. Z tego powodu na miejskim rynku królowały dziś niebieskie baloniki. Zainteresowanych tematyką autyzmu zapraszamy 5 kwietnia do Miejskiego Centrum Kultury na projekcje filmów o tym schorzeniu.

 

Zdjęcia

Wczesna diagnoza i Terapia zaburzeń autystycznych oraz Zespołu Aspergera

05.04.2016

W piątek o godz. 16:00, w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy
Na Temat Autyzmu odbyło się szkolenie pt: „Wczesna diagnoza i Terapia zaburzeń autystycznych oraz Zespołu Aspergera”. Szkolenie miało charakter otwarty. Ilość nauczycieli i specjalistów, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w szkoleniu przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Do niemalże ostatniego dnia zgłaszały się jeszcze osoby chętne.
W sumie o godz. 16:00 w auli Domu Parafialnego spotkała się 62 osobowa grupa nauczycieli szkół i przedszkoli z terenu powiatu płońskiego, ale nie tylko.

Szkolenie poprowadziła p. Kalina Zajączkowska - mgr Filologii Polskiej, neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta SI; Wieloletni trener pracy z dziećmi i młodzieżą z różnego rodzaju zaburzeniami . Prowadzi szkolenia dla rad pedagogicznych na temat aktywnych metod nauczania i wychowania uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz niekonwencjonalnych metod do pracy z grupą i klasą szkolną. Mama 13-letniego chłopca z autyzmem. Obecnie pracuje jako logopeda - terapeuta mowy i komunikacji dzieci z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną w Zespole Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie oraz w Fundacji na rzecz rodzin dzieci z autyzmem i innymi dysfunkcjami "Okno". Prezes Stowarzyszenia przyjaciół osób z autyzmem „Nie z tej bajki”.

Szkolenie trwało 4 godziny zegarowe i mimo, że wszyscy uczestnicy byli trochę zmęczeni po całym tygodniu pracy to chyba bez żadnych wątpliwości można uznać je za niezwykle udane. Oprócz podstawowych informacji o autyzmie, treści z zakresu epidemiologii, etiologii, wczesnej diagnozy oraz charakterystyki różnicowej autyzm-Zespół Aspergera, uczestnicy mieli okazję obejrzeć filmy oraz konkretne pomoce dydaktyczne, które przywiozła ze sobą prowadząca.

Jak widać po ilości uczestników temat autyzmu i zaburzeń z jego spektrum przyciąga uwagę rzeszy nauczycieli, także ze szkół i przedszkoli masowych. Daje to ogromną nadzieję na to, że dzieci i młodzież z całościowymi zaburzeniami rozwoju będą miały szansę na jak najbardziej optymalny rozwój, a formy i metody nauczania będą coraz to bardziej zindywidualizowane.
Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez fundacje JIM, w polskich szkołach i przedszkolach uczy się 17 tysięcy uczniów posiadających orzeczenie ze względu na występujący autyzm lub Zespół Aspergera.

Galeria: zdjęcia
 

Światowy Dzień wiedzy Na Temat Autyzmu 2016

02.04.2016
 

Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju o podłożu neurologicznym. Charakteryzuje je m.in. zaburzenia mowy lub jej całkowity brak, problemy z nawiązywaniem i utrzymaniem relacji i interakcji z otoczeniem.

Szacuje się, że zaburzenia w rozwoju występują u jednego na sto dzieci w Polsce.

Każdego roku 2 kwietnia, który został ustanowiony Światowym Dniem Wiedzy Na Temat Autyzmu na mapie świata pojawiają się niebieskie punkty. Te punkty to instytucje, które przyłączają się do wspólnej akcji pt „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Kolor niebieski to symbol solidarności z osobami u których zdiagnozowano autyzm i  z ich rodzinami.

Celem akcji jest rozpowszechnianie w społeczeństwie informacji na temat autyzmu, tak aby zwiększać świadomość i tolerancję społeczną.

Zespół Szkól nr 3 już po raz czwarty organizuje w Płońsku obchody Światowego Dnia Wiedzy Na Temat Autyzmu. Z roku na rok zwiększa się także liczba osób i instytucji, które przyłączają się do naszej akcji. Fakt ten bardzo nas cieszy!

W tym roku Zespół Szkół nr 3 przyłączył się również do ogólnopolskiej akcji Fundacji Jaś i Małgosia „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz.”

Osoby z autyzmem bardzo często są niesprawiedliwie oceniane. Ludzie, którzy nie wiedzą dokładnie czym jest autyzm, nie akceptują ich zachowań, nie potrafią ich zrozumieć, odrzucają. Razem możemy to zmienić! Powiedzieć „Poznaj zanim ocenisz!. W ramach obchodów Zespół Szkół nr 3 proponuje całą gamę różnego rodzaju działań.

Zapoznaj się ze szczegółami w rowinieciu newsa >>

 

Życzenia wielkanocne

27.03.2016
Na radosną Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, najserdeczniejsze życzenia łask i mocy Chrystusa Zmartwychwstałego w przezwyciężaniu słabości i grzechu; optymizmu wielkanocnego - dla pokonania zniechęcenia i smutku; dużo sił, zdrowia i ufności
życzą:
Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Nr3 w Płońsku
 
 


 

Jajeczko w klasach Szkoły Przysposabiających do Pracy.

23.03.2016

22 marca w Centrum Kształcenia Praktycznego, odbyło się wielkanocne spotkanie klas przysposabiających do pracy.

Na stole nie zabrakło tradycyjnych potaw wielkanocnych: żurku, białej kiełbasy, sałatek, faszerowanych jajek oraz babki. Były życzenia, rozmowy i zgadka Pana Artura: „Co było pierwsze: jajko czy kura?”

Na szczęscie burzliwy spór o rozwiązanie zagadki rozstrzygnął Pan Dyrektor, mówiąc, że pierwszy był kogut :) I w takich oto humorach minęły piękne wspólne chwile :) Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy wesołych świąt Wielkanocnych!

Klasy PDP

Zobacz zdjęcia

Dzień Otwartych Drzwi

16.03.2016


Szkoła Zawodowa przy Zespole Szkół Nr 3 w Płońsku, ul Młodzieżowa 11 a
serdecznie zaprasza na „Dzień Otwartych Drzwi” Szczególnie gorąco zapraszamy Gimnazjalistów!!!

Będzie to znakomita okazja , by zapoznać się z ofertą edukacyjną i warunkami kształcenia
w naszej szkole, porozmawiać z dyrektorem , uczniami i nauczycielami oraz przyjrzeć się pracy uczniów w zawodach â kucharz i ślusarz.

"Dzień Otwarty Drzwi" to niepowtarzalna okazja do zadania pytań i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych z wyborem przyszłego zawodu.

Na gości czekamy 18.03.2015r w godz. 10.00- 13.00. w Centrum Kształcenia praktycznego przy ulicy Sienkiewicza 8 w Płońsku

Konsultacje z Poradnikiem Autystycznym

16.03.2016

2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy Na Temat Autyzmu.

Dzień ten został ustanowiony w 2008 roku przez ONZ, który uznał autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie – obok raka, cukrzycy i AIDS. Specjaliści podkreślają, że autyzm jest jednym
z najczęściej występujących zaburzeń rozwojowych wśród dzieci i przewidują, że z roku na rok liczba dzieci dotkniętych autyzmem będzie się zwiększać.

2 kwietnia Poradnik Autystyczny już po raz drugi zorganizuje ogólnopolskie, bezpłatne konsultacje dla rodziców, którzy niepokoją się o rozwój własnego dziecka.Podobnie jak w roku ubiegłym, tego dnia, w wielu placówkach na terenie Polski czekać będą na rodziców i ich dzieci pedagodzy, logopedzi, psycholodzy, terapeuci i inni specjaliści.

Zespół Szkół nr 3 w Płońsku także postanowił włączyć się do tej niezwykle ważnej inicjatywy. 2 kwietnia w godzinach 9:00 -14:00, w siedzibie szkoły, przy ulicy Młodzieżowej 11 odbywać się będą bezpłatne konsultacje specjalistyczne. Celem konsultacji będzie przede wszystkim ocena funkcjonowania dzieci, wczesne wykrycie nieprawidłowości oraz pomoc rodzicom w dalszej diagnostyce. 

Jeżeli jesteś rodzicem, który ma jakiekolwiek wątpliwości co do rozwoju swojej pociechy 2 kwietnia czekamy właśnie na Ciebie!
Terapeuci Zs nr 3 (logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej, terapeuci wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i pedagodzy) dokonają specjalistycznej obserwacji dziecka, udzielą porad, wyjaśnią wszystkie wątpliwości, potwierdzą lub rozwieją obawy związane z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Warto pamiętać o tym, że pierwsze objawy autyzmu mogą się pojawić już u kilkumiesięcznego dziecka. Wczesna diagnoza i podjęcie terapii jest niezwykle ważne !!!

Wszystkich zainteresowanych naszą akcją zapraszamy do kontaktu w dniach od 15 do 30 marca pod numerem telefonu: 23 662- 46-88 lub osobiście w sekretariacie szkoły.
 

Szkolenie w Zespole Szkół Nr 3 - zapraszamy

06.03.2016

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Rekolekcje wielkopostne

04.03.2016

Od poniedziałku 7 marca będziemy uczestniczyć w trzydniowych  rekolekcjach wielkopostnych.

Tradycyjnie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczą w rekolekcjech o godz. 10.00. Wyjście do kościoła o godz. 9.40, powrót około godz. 11.20. 

 

 

<< Szczegóły na naszym plakacie (kliknij , aby powiększyć)

 

Zajęcia z doradztwa zawodowego w klasach PDP

02.03.2016

2 marca na zajęciach w Centrum Kształcenia Praktycznego odbył się pokaz fryzur wykonany przez profesjonalną fryzjerkę P. Katarzynę Gmurczyk. Młodzież miała możliwość porozmawiania, obejrzenia różnych fryzur oraz posłuchania rad na temat włosów i ich pielęgnacji.

Było super, co widać na załączonych zdjęciach :)

Dziękujemy Pani Kasi za poświęcony nam czas i piękne fryzury.
 

Spotkanie Klubu Rodzica

25.02.2016

23 lutego po raz kolejny spotkaliśmy się w ramach Klubu Rodzica. Tym razem zadbaliśmy o niezbędne kalorie, przygotowując sushi z chleba tostowego.

Dodatkowo Pani Krysia Grodkiewicz przyniosła własnoręcznie wykonane kuleczki – bajaderki, które nawiasem mówiąc były przepyszne :) A na dowód tego, że nasze spotkania są nie tylko owocne, ale również rozwijające – Pani Bogusia Machaj zapewniła nam trochę historii, bo przyniosła wałek, który należał do jej babci :)

Żałujemy tylko, że nie było z nami żadnego Tatusia… Czyżby te wałki wystraszyły potencjalnie chętnych mężczyzn z naszej szkoły…? ;) W takim razie na kolejne spotkanie Klubu Rodzica zapraszamy także Tatusiów, tym bardziej, że będzie ono poświęcone relacjom damsko-męskim.

Do zobaczenia!

I jak zwykle... fotki w galerii...

Zagraliśmy dla Klaudii i Szymona!

22.02.2016

W niedzielę odbył się charytatywny turniej piłkarski na rzecz Klaudii i Szymana. Drużyna "Olimpijczyka" wzięła w nim udział i całkiem nieźle sobie poradziła. W szeregach naszych piłkarzy zagrał również LIBER - gwiada główna imprezy. 

 

 

 


Zdjęcia w naszej galerii

Miłość i przyjaźń w poezji i w piosence - konkurs

22.02.2016

     

 W czwartek 18 lutego2016 r. odbył się konkurs szkolny „Miłość i przyjaźń w poezji i w piosence”. Uczniowie samodzielnie przygotowywali się do tego konkursu: sami wybierali wiersze i piosenki, w których czują się najlepiej. Tu każdy mógł się wykazać w tym , co potrafi. Konkurs obejmował cztery kategorie: miłość w poezji, miłość w piosence, przyjaźń w poezji, przyjaźń w piosence. Uczestniczka ostatniej kategorii była nieobecna- szkoda, obejrzeliśmy tylko nagranie, jak śpiewa.

W trzech pierwszych kategoriach przyznano po 3 nagrody główne, a w kategorii: miłość w piosence dodatkowo 4 wyróżnienia. I właśnie ta kategoria wywołała najwięcej emocji, zarówno wśród występujących, jak też wśród widowni. I nie jest najważniejsze, kto jaką zdobył nagrodę.

Niektórzy w ogóle po raz pierwszy stanęli przed publicznością. Najważniejsza była wspaniała atmosfera, zabawa i niesamowity doping, a przy okazji ujawniły się nowe talenty. Wszystkim występującym gratulujemy odwagi! 

Konkurs przygotowała: I. Giedrojć
Zdjęcia w galerii

Gramy dla Klaudii i Szymona! - mecz charytatywny

17.02.2016

Stowarzyszenie "Idziemy na spacer" oraz Gimnazjum Nr2 w Płońsku, pod honorowym patronatem burmistrza Miasta Płońska organizuja charytatywny turniej na rzecz Klaudii i Szymona.

Organizatorzy zapowiadają szereg atrakcji towarzyszących turniejowi. Rozgrywki skomentuje na żywo Dariusz Szpakowski! Polecamy i zapraszamy na to wydarzenie 21 lutego o godz. 11.00 w odnowionej hali płońskiego MCSiR.

>> wiecej informacji na plakacie (kliknij miniaturę)

 

Bal karnawałowy

28.01.2016

W środę przed feriami, w sali widowiskowej płońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbył się bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły.

Jak to na balach zwykle bywa, uczniowie przybyli ciekawie poprzebierani, w doskonałych humorach i chętni do zabawy. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i konkursów. Jedną z najbardziej atrakcyjnych, był konkurs karaoke oraz wspólne zabawy taneczne. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Całą „imprezę” muzycznie oprawiał DJ Gookis, czyli po prostu nasz Bartek z III zsz... :). Przy okazji rozstrzygnięto także konkurs z przedsiębiorczości. Zwycięzcom – gratulujemy!

Zapraszamy do naszej galerii.

Omnibus 2016

22.01.2016

22.01.2016 r. w naszej szkole odbyła się trzecia już edycja konkursu „OMNIBUS”, przeznaczonego dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Głównymi celami tego konkursu było rozwijanie zdolności uczniów i ich zainteresowań z różnych dziedzin, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności, promowanie osiągnięć najlepszych uczniów klas oraz wyłanianie talentów.

Zagadnienia obejmowały treści przewidziane w programie nauczania Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Na początku lutego w każdej z klas PDP został przeprowadzony pierwszy etap konkursu OMNIBUS, którym były eliminacje, przeprowadzone przez nauczycieli funkcjonowania osobistego i społecznego. Wszystkie klasy otrzymały takie same zestawy pytań. Uczniowie losowali numer zestawu oraz pytanie, na które musieli odpowiedzieć.. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali jeden punkt. W ten sposób, z każdej klasy wyłoniono dwóch uczniów z najwyższą liczbą punktów. I tak:

Z klasy 1P zakwalifikowali się: Kamil Bluszcz i Adrian Werle
Z klasy 2 P: Wioleta Nowicka
Z klasy 3Pa: Marlena Włodarska, Łukasz Słowik i Adrian Pyrzakowski
Z klasy 3 Pb: Monika Młudzikowska oraz Kamil Stankowski
Turniej składał się z czterech rund: Wiedza ogólna, wiedza matematyczna, wiedza kulinarna oraz wiedza muzyczna.

Tytuł OMNIBUSA roku szkolnego 2016 zdobyli: Łukasz Słowik i Adrian Pyrzakowski, II miejsce zajęli Adrian Werle i Kamil Bluszcz, III – Monika Młudzikowska i Kamil Stankowski. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

Konkurs przygotowały A. Kamińska, A. Młotek, M. Pająk i I. Wiśniewska.

Zdjęcia w galerii

 

Spotkanie Klubu Rodzica

17.01.2016

12 stycznia odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie szkolnego Klubu Rodzica. Tym razem zorganizowalismy sobie seans filmowy. Atmosfera w ogóle nie odbiegała od atmosfery „kinowych” projekcji: były słone przekąski, kawa i oczywiście dobre humory, co widać na załączonych zdjęciach :)

Serdecznie witamy nowe Członkinie naszego klubu, które już zadeklarowały swoje poparcie dla jego działalności! Dziękujemy serdecznie :) A na następne spotkanie zapraszamy już 23 lutego. Oj, będzie się działo! ;) 

 

 

Orszak Trzech Króli

06.01.2016

Za nami kolejny Orszak Trzech Króli z naszym udziałem. Tradycyjnie nie zabrakło nas w organizacji Orszaku, którego czoło prowadziła gwiazda - dumnie niesiona przez Łukasza Słowika. Królem był także nasz absolwent Paweł Żaglewski.

Jak można zaobserwować na zdjęciach w galerii, w naszych "barwach" poszli też nasi absolwenci sprzed wielu lat... :) Mimo zimna i śniegu daliśmy radę... :)

B.Ś.